Zavolajte nám +421 903 741 752

Lietadlo s kolmým štartom

Našim zámerom je pretvoriť pohľad na to ako sa dnes pozeráme na individuálnu dopravu. Lietadlo určené pre 1-7 osôb je jedinečné svojou hybridnou konštrukciou, ktorá mu umožňuje vzlietať ako vrtulník a po dosiahnutí potrebnej letovej hladiny dôjde k transformácií do módu kĺzavého letu

Náš návrh odbúrava potrebu akejkoľvek pristávacej dráhy a vďaka svojej nízkej hmotnosti je možné pristávať na akýchkoľvek miestach vrátane striech obytných budov a pod. Kombinácia nízkej hmotnosti s optimalizovaným tvarom so sebou prináša taktiež výhodu nízkej spotreby v ekvivalente približne 5l/100km +/- 2l. 

Podstatnou výhodou nášho návrhu je bezpečnosť. V prípade zlyhania motora je lietadlo schopné doletieť do vzdialenosti 200km a nájsť tak vhodnú plochu na núdzové pristátie. Ak by došlo k poruche motora pri kolmom stúpaní v dostatočnej výške je lietadlo schopné rýchlej premeny z vrtulníkového módu na lietadlo. V prípade poruchy v nízkej výške bude lietadlo vybavené padákmi a airbagmi (vnútornými aj vonkajšími)

Po úspešnom dokončení vývoja budeme mať k dispozícií: 

  • ekonomický, rýchly a bezpečný dopravný prostriedok 
  • vhodný na prepravu  ľudí a tovarov menších hmotností (kurierska služba)

Verzie pohonu:

  • Vrtuľový
  • Prúdový
  • Alternatívny pohon
  1. Ionový pohon
  2. Princíp G síl (v kombinácií s iónovým pohonom)
  3. Princíp E/F konvertora

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies.

Rozumiem