Zavolajte nám +421 903 741 752

Rekonštrukcia bytov

Rekonštrukcia bytov, bytových jadier

Kúpili ste byt, prípadne už dlhšie bývate v byte, ktorého dispozícia  a vzhľad vám nevyhovuje? Vačšina panelových bytov má umakartové jadro, ktoré plní svoju funkciu avšak o estetickej stránke nemožno hovoriť. Vytvorte si obytný priestor podľa svojich predstáv pomocou rekonštrukcie bytového jadra. Vyhnete sa tak bývaniu v uniformnom priestore a váš byt už nebude vyzerať ako všetky ostatné v paneláku. Získajte kúpeľňu a wc napĺňajúce všetky vaše funkčné a estetické požiadavky. Pretvorte si kuchyňu podľa vášho vkusu či dajte nový výraz ďalším izbám pomocou nových povrchov omietok, tapiet a vzorov podláh. 

 

Kompletné rekonštrukcie bytov, rodinných domov a kancelárskych priestorov

Živa podnikateľské družstvo ponúka kompletné rekonštrukcie bytov, finalizáciu holobytov a holodomov prevažne v mestách Zvolen, Banská Bystrica, Žiar nad Hronom, Detva a ich okolí

Zvyčajný postup rekonštrukčných prác

  • Búracie práce (oškrabanie starých maľoviek, ostránenie starých podláh, demontáž jadra a sanity, vybúranie starých priečok, vyrezanie otvoru do panelu atď.)
  • Vymurovanie nového jadra, prípadne iných priečok, prípadná výmena starých okien
  • Vybudovanie nových elektrických rozvodov, vodovodné rozvody a odpadové vedenia
  • Vyspravenie priesekov a realizácia sieťkovania (ak je nutné), sadrokartonárske práce
  • Finálna úprava povrchov stien
  • Pokládka obkladu kúpeľne a wc, nivelizácia podlahovej roviny
  • Maľovanie stien a realizácia dekoračných obkladov stien (imitácia kameňa, tehly a pod.)
  • Pokládka dlažby, podlahy a osadenie sanity, vypínačov, osvetlenia
  • Osadenie obložkových zárubní, montáž kuchynskej linky a spotrebičov 

Orientačná cena za rekonštrukciu 3-izbového bytu

Orientačná cena práce pri rekonštrukcií 3-izbového bytu sa pohytuje od 4500 do 9000€. Výška tejto sumy je závislá od rozsahu a náročnosti prác. Do uvedených súm sú zaratané demolačné práce, odvoz odpadu, nové elektrické a vodovodné rozvody, vymurovanie nového jadra, nové omietky, obkladačské práce, položenie dlažby a plávajúcich podláh, maliarske práce a pod. 

V týchto cenách nie sú zarátané ceny použitého materiálu !! Na základný stavebný materiál ciže ytong, stavebné lepidlá, sieťky, omietky, kotviaci materiál, nivelák, farby a pod. sa náklady pohybujú od 1200 do 2500€.

Výraznou mierou na celkových nákladoch rekonštrukcie sa podieľajú obklady, dlažby, dvere, podlahy, typ vykurovacich telies vodovodné batérie, sprchovacie kúty, vane či svietidlá a samozrejme nábytok so spotrebičmi. Práve tu je priestor veľký priestor, ktorý určí koľko bude finálna cena celkovej rekonštrukcie. 

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies.

Rozumiem